خرید شال 200 دلار پاداش براي تخريب هر مكان مقدس

يكي از فرماندهان سابق شبكه تروريستي القاعده در عراق كه به تازگي توبه كرده و عضويت خود در اين شبكه را لغو كرده بود، روز گذشته طي اعترافاتي فاش كرد كه بيشتر اماكن مقدس مانند مساجد، حسينيه‌ها و مرقد مطهر ائمه و امامزادگان كه در شهرهاي مختلف عراق تاكنون تخريب شده، توسط تروريست‌هايي عربستاني انجام شده است.

به گزارش شيعه آنلاين، اين فرمانده سابق شبكه القاعده خواست نامش فاش نشود در ادامه گفت: بنده شاهد طراحي و اجراي انفجار و تخريب 13 مرقد مطهر متعلق به ائمه و امامزادگان توسط يك تروريست عربستاني به نام «أبو عبدالله السعودي» بودم كه خود او از فرماندهان ارشد شبكه القاعده در عراق بود.

وي در ادامه افزود: گروهي كه من فرماندهي آن را برعهده داشتم، فقط عمليات هايي عليه نيروهاي ارتش آمريكا انجام مي‌داد، اما گروهي كه فرماندهي آن بر عهده فرمانده عربستاني بود، وظيفه انفجار و تخريب اماكن مقدس را برعهده داشت.

گفتني است اين فرمانده سابق القاعده با نام «أبو بلال» شناخته مي‌شود و محل پنهان شدن او و گروهش در مناطق جنوب شهر بعقوبه بوده است.

وي در سال 2005 توسط نيروهاي عراقي و آمريكايي در بعقوبه بازداشت شد و تا سال 2008 در زندان به سر مي برد. او پس از خارج شدن از زندان عضويت خود در شبكه تروريستي القاعده را لغو كرد. وي فرماندهي «سازمان جيش الراشدين» كه از شاخه هاي زير مجموعه شبكه القاعده است را بر عهده داشت.

أبو بلال همچنين افزود: فرمانده عربستاني كه در مورد آن سخن مي گويم، فرماندهي «شبكه جهاد و توحيد» را بر عهده دارد. آنان علاوه بر انفجار و تخريب اماكن مقدس، شهروندان عراقي را نيز مورد حمله و هدف قرار مي‌دهند. بيشتر نيروهاي اين شبكه را اعراب غير عراقي و به ويژه افرادي عربستاني تشكيل مي‌دهند.

أبو بلال مي‌افزايد: أبو عبدالله السعودي براي تخريب هر مسجد، حسينيه، يا هر مكان مقدس ديگري به نيروهاي خود 200 دلار پاداشت مي‌داد. وي فردي عادي به نظر نمي رسيد بلكه بيشتر به افراد امنيتي يا اطلاعاتي شبيه بود و ويژگي‌هاي آنان را داشت. بعيد نيست كه او از نيروهاي امنيتي عربستان سعودي باشد.