خرید شال نمی توانند برای واگذاری سهام پرسپولیس شرط تعیین کنند

رئیس سازمان خصوصی سازی کل کشور ، گفت: کسی نمی تواند برای واگذاری سهام پرسپولیس از طریق مزایده شرط تعیین کند ضمن اینکه از کجا معلوم سهام باشگاه پرسپولیس از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شود.

غلامرضا کرد زنگنه در گفت وگو با ایلنا، افزود: این احتمال وجود دارد که سهام باشگاه پرسپولیس از طریق بورس عرضه شود و مطمئناً در اداره خصوصی سازی کل کشور هیچ کس نمی تواند تعیین کند چگونه و چطور سهام باشگاهی به بخش خصوصی واگذار شود. ما در سایر حوزه های خصوصی سازی این کار را در حد توان به خوبی انجام داده ایم و هنوز هم سخت پیگیر این مساله هستیم اما در حوزه ورزش طی یکی دو ماه آینده طی جلساتی با سازمان تربیت بدنی به طور جدی بحث خصوصی سازی را پیگیری خواهیم کرد.

وی در خصوص ادعای حسین هدایتی رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس که اعلام کرده که اگر برای تیم پرسپولیس ورزشگاه 50 هزار نفری بسازد و بدهی های این باشگاه را بپردازد حاضر است از طریق مزایده با این شرایط 25 درصد سهام باشگاه پرسپولیس را در اختیار بگیرد گفت: آقای هدایتی یا هر فرد دیگری می تواند در خصوص خرید سهام باشگاه پرسپولیس و یا حتی استقلال هر صحبتی که دوست دارد انجام دهد اما ما طبق قانون عمل خواهیم کرد و قانون در حال حاضر تکلیفی برای واگذار سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و یا سایر باشگاه‌های ورزشی مشخص نکرده است. البته قاون همه زوایای سهام و واگذاری‌‌ ها در همه بخش ها را روشن کرده اما بحث باشگاههای ورزشی نیاز به یک بررسی و تعامل با سازمان تربیت بدنی دارد که در صورت درخواست سازمان ورزش به این حوزه نیز رسیدگی خواهد شد.

شایان ذکر است در بحث خرید و فروش سهام باشگاههای ورزشی با توجه به اینکه این باشگاهها سود دهی ندارند و قابل عرضه در بازار بورس نیستند زمینه ورود آنها به این بازار فراهم نشده و آنهایی که بعضا بحث خرید یا واگذاری سهام این دو باشگاه را مطرح می کنند توضیح نمی دهند که این سهام را از کجا و از چه کسانی و بر چه مبنای قیمت پایه به خرید و فروش می گذارند.

در همین حال حتی اگر قبول کنیم که چنین امری محقق شده است باید اعلام عمومی شود تا همه افرادی که علاقمند هستند وارد عرصه شده و نسبت به خرید سهام دو باشگاه اقدام کنند. ضمن اینکه همین امروز هستند افرادی که حاضرند با شرایطی به مراتب بهتر از شرایط حسین هدایتی سهام پرسپولیس را در اختیار بگیرند.