خرید شال پخش آهنگ‏های انقلابی از ماهواره کره شمالی

کره شمالی روز یکشنبه اعلام کرد موشک پرتاب شده این کشور ماهواره ای را در مدار قرار داد که در حال پخش ” آهنگ های انقلابی فناناپذیر” در ستایش از رهبران سابق و فعلی این کشور است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد دانشمندان و متخصصان ما براساس طرح توسعه فضایی ملی، ماهواره کوانگمیونگسونگ-دو Kwangmyongsong-2 را بر روی موشک اونها-دو Unha-2 در مدار قرار دادند و این ماهواره بطور طبیعی در حال چرخیدن در مدار است.

در ادامه این گزارش امده است که این ماهواره در حال پخش اهنگ هایی در ستایش کیم ایل سونگ رییس جمهور بنیانگذار کره شمالی و کیم جونگ ایل پسر وی و رهبر فعلی این کشور است.

براساس این گزارش، این ماهواره در حال حاضر در حال پخش اهنگ های انقلابی فناناپذیر از جمله اهنگی برای ژنرال کیم ایل سونگ و ژنرال کیم جونگ ایل و همچنین انتقال اطلاعات اندازه گیری به زمین با طول موج چهار صد و هفتاد مگاهرتز است.

خبرگزاری کره شمالی تاکید کرده است که این ماهواره و موشک حامل ان که با استفاده از فناوری داخلی ساخته شده اند، ثمره افتخارامیز تلاشهای ما برای رساندن فناوری فضایی خود به سطحی بالاتر است و موفقیت این پرتاب امیدواری بزرگی برای مردم است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول، کره شمالی اعلام کرده است که این ماهواره ازمایشی مخابراتی را در چارچوب یک برنامه فضایی صلح امیز به فضا پرتاب کرده است.

این در حالیست که امریکا و متحدان این کشور واکنش خشمگینانه ای به انچه که ازمایش تحریک امیز یک موشک دور برد تائپودونگ-دو Taepodong-2 خوانده اند، نشان داده اند.