خرید شال علی‌آبادی در عزل و نصب دایی دخالت نداشت

در نشست مجلس با اعضای فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی اعلام شد که علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی در عزل و نصب علی دایی تصمیم گیرنده نبوده و سرمربی آینده تیم ملی فوتبال، ایرانی خواهد بود.

سید جلال یحیی زاده، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر با اشاره به جلسه کمیسیون فرهنگی با حضور اعضای فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی در خصوص بررسی عملکرد آنها پیرامون تیم ملی فوتبال کشور اظهار داشت: این جلسه طبق قرار قبلی ساعت 13 و 30 بعدازظهر در کمیسیون فرهنگی و با حضور اعضای کار گروه تخصصی تربیت بدنی و جوانان و تعدادی از اعضای فراکسیون ورزش مجلس و همچنین برخی نمایندگان دیگر که مشتاق حضور در این جلسه بودند، برگزار شد و تا ساعت 15 به طول انجامید.

وی با بیان اینکه در این جلسه برخی از اعضای فدراسیون فوتبال از جمله آقای کفاشیان و معاون پارلمانی سازمان تربیت بدنی حضور داشتند، افزود: اعضای فدراسیون و نمایندگان مجلس دیدگاهها و نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل اتفاق افتاده در تیم ملی فوتبال اظهار کردند و اشکالات مطرح شد.

اعضای فدراسیون از برنامه های خود برای صعود به جام جهانی و برنامه تیم ملی فوتبال در سه بازی آینده صحبت کردند و توضیحاتی نیز ارائه نمودند.

یحیی زاده خاطرنشان کرد: نمایندگان از برکناری علی دایی سئوال کردند و اعضای فدراسیون نیز توضیحات قابل قبولی ارائه کردند.

وی گفت: در این جلسه صراحتا اعلام شد که علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی در عزل و نصب علی دایی تصمیم گیرنده نبوده و اعضای فدراسیون و سازمان تربیت بدنی در این جلسه تاکید کردند در این مدت برنامه ریزی هایی برای موفقیت تیم ملی انجام شده است.

مسئول کمیته تربیت بدنی مجلس خاطرنشان کرد: اعضای فدراسیون تاکید کردند انتخاب سرمربی در اسرع وقت انجام خواهد شد و فرد برگزیده قطعا ایرانی خواهد بود.

یحیی زاده اضافه کرد : در این جلسه به هیج وجه از کسی نامی برده نشد و ما نیز بدنبال نام مربی آینده نبودیم و به دنبال این هم نبودیم که نام خاصی را تحمیل کنیم. بلکه بدنبال رفع برخی نگرانی ها بودیم.

وی در پایان تاکید کرد: احساس اکثر نمایندگان این بود که درفضای بوجود آمده، بخاطر اتفاقات افتاده در فوتبال، برای آنکه حاشیه ایجاد نشود، بیش از این امکان شفاف سازی مسائل نیست و با توجه به این ملاحظات، نمایندگان مجلس تا حدودی قانع شدند.