خرید شال استفاده ترکیبی از مربیان برای تیم ملی فوتبال

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تیم ملی در شرایط حساسی قرار گرفته و نمی خواهیم برای انتخاب سرمربی شتابزده تصمیم بگیریم، تاکید کرد: نباید انتظارات از فوتبال و تیم ملی را بیش از حدی که هست بالا ببریم.

مهدی تاج، رئیس کمیته تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال درگفتگو با مهر، ضمن بیان این مطلب افزود: شکست تیم ملی مقابل عربستان ضربه‌ای جدی به فوتبال ایران وارد آورد ولی نباید این شکست را بیش از حدی که هست بزرگ کنیم، چرا که این آخرین شکست فوتبال کشورمان نخواهد بود و همواره در این رشته ورزشی برد و باخت وجود دارد.

وی افزود: تمامی اهالی فوتبال و کارشناسان باید تلاش کنند تا تیم ملی از این مرحله سخت عبور کند و این امر نیاز به همفکری و همراهی تمامی اهالی فوتبال دارد چرا که هرگونه تصمیم گیری شتابزده و نسجیده می تواند به آینده تیم ملی لطمه‌ای جبران ناپذیر وارد کند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به نشست‌های اخیر فدراسیون فوتبال با مربیان، کارشناسان و صاحب نظران فوتبال تاکید کرد: کمیته فنی فدراسیون فوتبال، یک کمیته نظارتی و مشورتی است و هیچ دخالتی در انتخاب سرمربی آینده تیم ملی ندارد. این کمیته تنها نظرات کارشناسی خود را به فدراسیون اعلام می کند و تصمیم گیری نهایی برای انتخاب سرمربی تیم ملی با کمیته تیم‌های ملی است.

تاج با بیان اینکه کمیته تیم‌های ملی در مقطع کنونی مسئولیت حساسی برعهده دارد و باید با بررسی وضعیت تمامی گزینه‌های واجد شرایط بهترین مشاوره را به فدراسیون فوتبال بدهد، یادآور شد: این کمیته با جمع آوری نظرات صاحب نظران به دنبال بهترین گزینه برای انتخاب سرمربی تیم ملی است و در این راه از تصمیم گیری شتابزده پرهیز خواهد کرد، هرچند به این مسئله هم توجه داریم که سرمربی تیم ملی باید هرچه سریعتر انتخاب شود.

رئیس کمیته تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال در خصوص نشست امروز مسئولان فدراسیون فوتبال با نمایندگان مجلس اظهار داشت: توصیه‌ها و نکات مورد نظر نمایندگان مجلس را در نشست امروز شنیدیم. این عزیزان نکات مهمی را برای انتخاب سرمربی به فدراسیون فوتبال گوشزد کردند و حتی گزینه‌هایی هم برای تیم ملی مطرح کردند اما این بدین معنا نیست که مجلس شورای اسلامی سرمربی تیم ملی را انتخاب می کند، بلکه فدراسیون فوتبال و کمیته تیم‌های ملی تصمیم نهایی را در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تیم ملی در شرایط خاصی بسر می برد و هنوز شانس صعود به جام جهانی برای این تیم وجود دارد، خاطر نشان کرد: دیدار با کره شمالی برای تیم ملی اهمیت بسزایی یافته است، بطوریکه با پیروزی در این دیدار که دور از دسترس فوتبال ایران نیست، می توانیم شانس صعود خود را دوباره زنده کنیم. از آنجائیکه ما نسبت به عربستان و کره شمالی یک بازی بیشتر پیش رو داریم می توانیم با کسب امتیازات لازم در دو دیدار آینده جزو تیم‌های صعود کننده به جام جهانی باشیم و حتی کارمان به مرحله پلی اف هم نمی کشد.

وی با تاکید بر این موضوع که فدراسیون فوتبال قصد دارد از تمامی ظرفیت و دانش فنی مربیان ایرانی برای انتخاب مربی تیم ملی استفاده کند، افزود: به دنبال آن هستیم که در صورت استفاده از مربیان ایرانی ترکیبی از مربیان را در کادر فنی به کار بگیریم تا هر مربی بخشی از کار را برعهده گیرد و به سهم خود به تیم ملی کمک کند.

تاج در خصوص بحث کمیته فنی فدراسیون فوتبال برای استفاده از مربی خارجی اظهار داشت: برخی از دوستان اعتقاد دارند که تیم ملی هم می تواند نظیرعربستان با استخدام یک مربی خارجی مطرح شوک لازم را برای کسب نتایج مورد نظر در بازیهای آینده بدست آورد اما نباید فراموش کرد که سرمربی پرتغالی عربستان سال‌ها در فوتبال این کشور فعالیت کرده و کاملا با بازیکنان عربستانی آشناست ولی در فوتبال ایران مربی با این شرایط وجود ندارد.

وی ادامه داد: البته استفاده از مربی خارجی هنوز در دستور کار کمیته فنی فدراسیون فوتبال قرار دارد ولی هنوز در این زمینه به جمع بندی نهایی نرسیده‌ایم و بررسی گزینه‌ها همچنان ادامه دارد.

رئیس کمیته تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال با اشاره به گزینه‌های مورد نظر فدراسیون فوتبال برای جانشینی علی دایی، اظهار داشت: افشین قطبی، امیرقلعه نویی، محمد مایلی کهن، محمود یاوری و فیلیپ تروسیه ازجمله گزینه‌هایی هستند که بررسی شرایط آنها جهت هدایت تیم ملی همچنان ادامه دارد و در صدد آن هستیم که هرچه سریعتر در این زمینه به تصمیم گیری بپردازیم.

تاج با انتقاد از انتشار برخی اخبار ضد و نقیض در رسانه‌های گروهی به ویژه صدا و سیما در معرفی سرمربی تیم ملی اظهار داشت: متاسفانه رسانه‌ها در این زمینه جلوتر از فدراسیون فوتبال حرکت می کنند و حتی صدا و سیما حضور افشین قطبی را در تیم ملی تمام شده عنوان کرد، درحالی که فدراسیون فوتبال هنوز هیچ گونه تصمیم گیری در این زمینه نداشته و اینها تنها گمانه زنی رسانه هاست.

وی درپایان یادآورشد: می پذیرم که انتخاب سرمربی تیم ملی تا حدودی به درازا کشیده شده و همین امر باعث انتشار شایعات و گمانه زنی‌هایی شده است که غالبا صحت ندارد. در این حالیست که تنها یک هفته از برکناری علی دایی می گذرد و با توجه به حساسیت کار و شرایط خاص فوتبال ایران نمی توانیم بدون فکر و باعجله درخصوص سرنوشت تیم ملی تصمیم گیری کنیم.