خرید شال پيروزي حريفان پرسپوليس، صبا و استقلال

هفته بيستم ليگ برتر فوتبال عربستان شب گذشته با پيروزي حريفان استقلال، پرسپوليس و صباي قم به پايان رسيد.

به گزارش فارس، هفته بيستم رقابت‌هاي ليگ برتر عربستان شب گذشته با تثبيت صدرنشيني الاتحاد و مقام دومي الهلال پيگيري شد.

*پيروزي حريف صبا مقابل حريف سپاهان
در اولين ديدار هفته بيستم الهلال و الاتفاق حريفان صباي قم و سپاهان در ليگ قهرمانان آسيا به مصاف هم رفتند كه اين ديدار با 2 گل به سود الهلال به پايان رسيد.

براي الهلال كه 18 هفته رنگ شكست را به خود نديده است در اين ديدار كريستسن ويلمسون سوئدي در دقيقه 12 و ياسر القحطاني در دقيقه 46 گلزني كردند تا آبي پوشان رياض با اين پيروزي و كسب 50 امتياز در يك قدمي صدر جدول ليگ برتر عربستان قرار بگيرند.

الاتفاق هم با اين شكست 28 امتيازي باقي ماند و به رده ششم جدول سقوط كند. اين تيم ششمين ديدار پياپي بدون برد خود را پشت سر گذاشت.
الهلال در هفته اول ليگ قهرمانان آسيا در خانه خود برابر صبا متوقف شد و در هفته دوم الاتفاق در عربستان با نتيجه 2 بر يك سپاهان 10 نفره را شكست داد.

*پيروزي پر گل حريف استقلال در خارج از خانه
در ديگر ديدار اين هفته زرد و مشكي پوشان الاتحاد حريف استقلال در گروه 3 مسابقات ليگ قهرمانان آسيا با نتيجه پرگل 3 بر يك در خانه الوحده به پيروزي رسيد تا با 52 امتياز صدرنشين ليگ برتر عربستان باقي بماند.

براي الاتحاد در اين ديدار ابوچريچه در دقايق 5 و 89 (پنالتي) و تارك الموالد در دقيقه 62 (گل به خودي) و تك گل الوحده را عيسي المهياني در دقيقه 72 به ثمر رساندند.

الاتحاد در هفته اول مسابقات ليگ قهرمانان آسيا در دقيقه آخر استقلال را شكست داد.
الاتحاد با اين پيروزي و احتساب 2 پيروزي در ليگ قهرمانان آسيا به ششمين پيروزي پياپي خود دست يافت.

*پيروزي خانگي رقيب پرسپوليس پس از 6 مسابقه
الشباب حريف پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا در خانه خود با نتيجه 2 بر يك النصر را شكست داد تا با 35 امتياز و صعود به رده چهارم جدول به صدر جدول نزديك تر شود. اين تيم پس از 6 مسابقه به پيروزي رسيد. النصر هم با اين شكست 31 امتياز در رده پنجم جدول باقي بماند.

براي الشباب در اين ديدار راميرو كاماچو برزيلي در دقيقه 27 و السران در دقيقه 53 گلزني كردند و تك گل النصر را البيشي در دقيقه 83 از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند.

الشباب در هفته دوم ليگ قهرمانان آسيا در خانه خود برابر پرسپوليس به تساوي بدون گل دست يافت.

در ساير ديدارهاي شب گذشته الاهلي با نتيجه 3 بر 2 الرائد را شكست داد تا با 36 امتياز در رده سوم جدول رده بندي قرار بگيرد. در اين مسابقه الرائد در دقيقه 70 به دليل اخراج هارون با 10 بازيكن به كار خود ادامه داد.

تيم‌هاي ابها و الحازم به تساوي بدون گل دست يافتند و در آخرين ديدار هفته بيستم تيم نجران با 2 گل الوطني را شكست داد.

در پايان هفته بيستم ناصر الشمراني از الشباب با 12 گل در مكان نخست جدول گلزنان ليگ برتر عربستان، ابوچريچه از الاتحاد با 11 گل در رده دوم و عماد متعب از الاتحاد و ياسر القحطاني از تيم الهلال با 10 گل زده در مكان سوم قرار دارند.