خرید شال قربانيان سيل قم به 6 نفر رسيد

رئيس ستاد حوادث غيرمترقبه استان قم از افزايش آمار تلفات ناشي از سيل دو روز پيش رودخانه قمرود خبر داد.

حسين عروجي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به بررسي‌هاي انجام شده و انجام عمليات جستجو براي يافتن اجساد قربانيان سيل تصريح كرد: روز گذشته دو جسد ديگر نيز يافته شد و به اين ترتيب آمار كشته‌شدگان سيل روز سه شنبه شهر قم به سه نفر رسيد.
وي ادامه داد: همچنين سه نفر ديگر نيز مفقود شده‌اند كه ما در حال حاضر پيگيري لازم را براي يافتن اجساد و يا مطلع شدن از وضعيت اين افراد را ادامه مي‌دهيم.
رئيس ستاد حوادث غيرمترقبه استان قم در ادامه با اشاره به ميزان خسارات وارد شده ناشي از جاري شدن سيل روز سه شنبه در رودخانه قمرود و ديگر نقاط استان گفت: بررسي براي اعلام برآورد اوليه ميزان خسارات وارد شده ناشي از سيل در حال انجام است و اوايل هفته آينده رقم دقيق ميزان خسارات وارد آمده اعلام خواهد شد.
وي بيان داشت: سيل روز سه شنبه قم خسارات عمده‌اي را به بخش‌هاي كشاورزي، مسكن، راه و زيرساخت‌هاي استان قم وارد كرده است.
عروجي در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر تمام راه‌هاي مواصلاتي استان قم باز است و تنها ارتباط با روستاي اسماعيل‌آباد بخش كهك قم قطع شده است.
رئيس ستاد حوادث غيرمترقبه استان قم گفت: در حال حاضر آب و برق اين روستا نيز قطع شده است. البته اين روستا تقريبا خالي از سكنه است و اندك افراد ساكن در اين روستا نيز به نقاط ديگر منتقل شده‌اند.
وي در ارتباط با وضعيت اتوبان قم كاشان نيز تصريح كرد: بخشي از يك پل در اتوبان قم كاشان بر اثر سيل در حوزه استحفاظي استان اصفهان تخريب شده بود كه خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته اين اتوبان از ساعت 18 روز گذشته بازگشايي شد.

عروجي با اشاره به وضعيت رودخانه قمرود افزود: در حال حاضر كار پاكسازي رودخانه قمرود در حوالي حرم مطهر حضرت معصومه (س) كه مورد استفاده زائران و مسافران قرار مي‌گرفت آغاز شده است و در حال بازسازي بخش‌هاي تخريب شده بر اثر سيل نيز هستيم.