خرید شال مونتاژ توپولف روسي در ايران

شركت توپولف روسیه گسترش همكاری با ایران برای ساخت هواپیما را خواستار شد.

به گزارش شبکه خبر به نقل از ایرنا، معاون اول شركت هواپیماسازی توپولف روسیه دورنمای همكاری های ایران و روسیه در زمینه هواپیماسازی را بسیار خوب دانست و بر لزوم تلاش دو كشور برای توسعه این همكاری ها تاكید كرد.

سرگئی گالپرین گفت: توپولف بزرگ ترین شركت هواپیماسازی روسیه علاقه مند به توسعه همكاری ها با جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: در حال حاضر مذاكرات ایران و روسیه در زمینه فروش هواپیماهای توپولف در دو جهت انجام می گیرد.

گالپرین مذاكره میان اتحادیه شركت های هواپیماسازی روسیه با سازمان صنایع هواپیماسازی ایران برای فروش یكصد فروند هواپیمای مسافربری توپولف 204 را نخستین برنامه برای همكاری مشترك میان دو كشور عنوان كرد.

وی افزود: بخش عمده این هواپیماها قرار است در ایران مونتاژ شود.

معاون اول شركت توپولف جهت دیگر مذاكرات ایران و روسیه در زمینه هواپیماهای توپولف را مذاكره میان شركت روسی ایلوشین فینانس كو و ایران ایرتور برای تحویل هواپیماهای توپولف – 204 اس ام به این شركت ایرانی دانست.

به گزارش رسانه های خبری روسیه ایلوشین فینانس با ایران قرارداد تحویل 5 فروند توپولف 204 -اس ام را منعقد كرده كه قرار است این هواپیماها تا اواخر سال 2010 به ایران تحویل داده شود و طرف ایرانی برای خرید 20 هواپیمای دیگر از این نوع ابراز علاقه مندی كرده است.

گالپرین پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در زمینه صنایع از جمله صنعت خودروسازی را بسیار چشمگیر دانست و ابراز امیدواری كرد كه ایران در زمینه صنایع هواپیماسازی نیز پیشرفت كند.

هواپیمای مسافربری توپولف 204 -اس ام هواپیمای پیشرفته منطقه ای است كه دارای ظرفیت حمل 210 مسافر است.