خرید شال الراي:شانس عربستان بسيار كم است

تلويزيون الراي در تحليل ديدار حساس ايران و عربستان در چارچوب جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي بخت ايران را براي پيروزي در اين ديدار و شكست رقيب ديرينه‌اش بيشتر از صدرپوشان سعودي برشمرد

به گزارش ايسنا؛ مفسر اين تلويزيون گفت: با نمايش ضعيف تيم ملي عربستان در دور رفت مسابقات مقدماتي انتخابي جام جهاني اكنون شرايط امتيازگيري اين تيم در مقابل حريفان سرسختي همچون ايران و كره جنوبي بسيار دشوار مي‌نمايد.

وي با بيان اين كه ايراني‌ها در ورزشگاه آزادي كه عظمت فوتبال آسيا است به دنبال شكست عربستان هستند افزود: آنها با حمايت تماشاگران خود همانطور كه علي دايي گفته است مي‌خواهند تلخ‌ترين شكست سالهاي اخير فوتبال عربستان را براي اين تيم رقم بزنند.

مفسر تلويزيون الراي با بيان اين مطلب كه تيم ملي عربستان نسبت به گذشته‌هاي نه چندان دور خود ضعيف‌تر شده است، افزود: تيم ملي فوتبال عربستان فاقد تحرك و قدرت بدني كافي است و عمق دفاع آن به شدت آسيب‌پذير است. قدرت بدني اين تيم پس از دقايق 60 تا 70 تحليل رفته و اين امكان را به تيم مقابل خود كه از برتري بدني و فيزيكي بيشتري برخوردار است خواهد داد تا دروازه اين تيم را تهديد كند.

اين تلويزيون هم‌چنين نبود علي كريمي در تيم ملي ايران را يك نقص براي اين تيم برشمرد و گفت: علي كريمي مي‌توانست با ديربل‌هاي ويرانگر خود فضاي بيشتري براي هافبك‌هاي نفوذي و مهاجمان اين تيم ايجاد نمايد. عدم دعوت علي كريمي نشان مي‌دهد علي دايي همچنان بر تفكرات خود پايبندو تيم ملي ايران را به سليقه خود به ميدان مي‌فرستد.

هم‌چنين اين تلويزيون با اشاره به اين مطلب كه كريم باقري يار كمكي علي دايي نيز در اين مسابقه حضور ندارد اضافه كرد: آنچه در تيم ملي ايران اكنون به عنوان رهبري و هدايت تيم مطرح است متوجه جواد نكونام، ستاره فوتبال ايران در ليگ اسپانيا است.

اين تلويزيون هم‌چنين با نمايش ديدارهاي تيم‌هاي ملي ايران و عربستان صعودي در دور رفت مسابقات انتخابي جام جهاني افزود: هر دو تيم نسبت به يك دهه خود ضعيف‌تر گشته اما شانس تيم ملي ايران به مراتب بهتر است اگرچه علي دايي از همه قدرت موجود فوتبال ايران در مسابقات اخير استفاده نكرده و شيوه‌هاي احتياط‌ آميز او برخي امتيازات حياتي را در دور رفت از تيم ايران گرفته است.

الراي در پايان افزود: در يك بررسي اجمالي بايد گفت كه بين كشورهاي غرب آسيا تيم ملي فوتبال ايران از برتري مطلقي برخوردار خواهد بود و شانس پيروزي اين تيم در مقابل عربستان به مراتب بيشتر از صعودي‌ها خواهد بود.