خرید شال درخواست قهرمان بوکس حرفه‏ای جهان برای کنترل دوپینگ

قهرمان بوکس سنگین وزن جهان، بوکسور اوکراینی ساکن آلمان، خواستار کنترل بیشتر دوپینگ در رقابت‌های بوکس حرفه‌ای شده است.

به گزارش دویچه‏وله، در دنیای حرفه‌ای ورزش دوپینگ پدیده نادری نیست، به خصوص اگر موضوع بر سر کسب میلیون‌ها دلار باشد؛ از آن جمله است در مسابقات قهرمانی بوکس جهان. در حالی که بسیاری از ورزشکاران حرفه‌ای از کلمه دوپینگ وحشت دارند، ویتالی کلیچکو، قهرمان بوکس سنگین وزن جهان، از عدم اجرای دقیق کنترل دوپینگ شکایت می‌کند.

ویتالی کلیچکو روز سه شنبه (هفدهم مارس) در گفت‌وگویی با خبرنگار “برلینر تسایتونگ” عنوان کرد که تا کنون هیچگاه در زمان پیش از مسابقه و در دوران تمرینات ورزشی خود، از نظر مصرف مواد انرژی‌زای غیر مجاز کنترل نشده است. معمولا رسم بر این است که ورزشکاران را اندک زمانی پیش از شروع مسابقه یا پس از پایان آن کنترل می‌کنند. اما کلیچکو با اشاره به زمان طولانی آمادگی بوکسورها خواستار کنترل دوپینگ حتی در دوره تمرینات آن‌ها شده است.

قهرمان بوکس سنگین وزن جهان خطاب به مسئولان نهاد کنترل دوپینگ آلمان گفته که آنان هر وقت اراده ورزند، می‌توانند برای کنترل دوپینگ به او مراجعه کنند. دوره تمرین آمادگی برای بوکسورهای حرفه‌ای ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد.

کلیچکو از مسئولان اتحادیه بوکسورهای حرفه‌ای آلمان خواسته است در این دوره تمرینی به سراغ بوکسورها رفته و آن‌ها را از نظر مصرف داروهای غیر مجاز کنترل کنند. برای این منظور، بوکسورها می‌بایست محل اقامت خود را ظرف این دوره کسب آمادگی به گونه‌ای مداوم به اطلاع اتحادیه بوکسورهای حرفه‌ای آلمان برسانند.

زندگی بوکسورهای حرفه‌ای پر تحرک است. خود کلیچکو می‌گوید که وی ظرف یک هفته ممکن است گذرش به اتریش بیافتد یا به زادگاهش در اوکراین برود یا حتی ناگزیر به سفر به آمریکا شود. اما پیش از مسابقه، همه بوکسورها و از جمله خود وی می‌بایست با انجام تمرینات فشرده خود را برای مسابقه آماده کنند.

کلیچکو، این بوکسور اوکراینی ساکن آلمان، که ۳۷ سال سن دارد در گفت‌وگوی خود با “برلینر تسایتونگ” عنوان کرده که وی هیچگاه دوپینگ نکرده و معتقد است که در ورزش بوکس، دوپینگ مشکلی را حل نمی‌کند و بوکسور برای موفقیت خود محتاج تجربه است و دانش فنی.

ویتالی کلیچکو، قهرمان بوکس سنگین وزن جهان، روز شنبه (۲۱ مارس) در شهر اشتوتگارت آلمان برای دفاع از عنوان قهرمانی خود به مصاف بوکسور کوبایی، خوان کارلوس گومز، خواهد رفت.