خرید شال عموپورنگ و اميرمحمد در پايتخت ايتاليا

ايراني‌هاي ساکن ايتاليا و تعدادي از ايتاليايي‌هاي دوستدار فرهنگ و سنن ايراني، نوروز باستاني را با تئاتر کاسّيا در شهر رم پايتخت اين كشور جشن گرفتند.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم، فريدون حق‌بين، كفيل سفارت جمهوري اسلامي ايران در ايتاليا، در افتتاحيه با اشاره به اين که همزمان با سال 1388، انقلاب ايران با جشن گرفتن سي سالگي خود به جوان توانمندي تبديل شده است، گفت: در اين سي سال جمهوري اسلامي ايران اعتبار و توفيقات فراواني را کسب کرده است تا جايي که قدرتمندان دنيا که روزي از محاصره ايران صحبت مي‌کردند اکنون از در سازش برآمده اند.

وي افزود: قدرت‌هاي بزرگ که در کشورهايي مانند افغانستان با مشکل برخورد کرده‌اند، مجبور شده‌اند که دست کمک به سوي جمهوري اسلامي ايران دراز کنند.

حق‌بين گفت: ازجمله ديگر پيشرفت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در سال‌هاي اخير پيشرفت در زمينه فن‌آوري هسته‌اي و هوافضا بوده است که اين پيشرفت‌ها تحت شرايط تحريم‌هاي سخت بين‌المللي کسب شده است و نقطه عطفي در سي سالگي جمهوري اسلامي ايران بوده است.

در مراسم جشن نوروز كه جمع زيادي از ايراني‌هاي ساکن شهر رم، اعضاي نمايندگي‌هاي سياسي جمهوري اسلامي ايران در ايتاليا و واتيكان و ديگر نهادهاي ايراني شرکت کرده بودند، برنامه‌ موسيقي و هنري اجرا شد.

در مراسم نوروز شهر رم همچنين علي لهراسبي خواننده جوان موسيقي پاپ به همراه گروه موسيقي خود و نيز عمو پورنگ مجري برنامه تلويويزني كودكان به همراه اميرمحمد براي مهمانان برنامه‌هاي متنوع و سرگرم‌کننده برگزار كردند.

اين مراسم به همت رايزني فرهنگي و سفارت جمهوري اسلامي ايران در رم و با استقبال ايرانيان مقيم اين شهر برگزارشد.