خرید شال استفاده رضایی از ورزش برای تفسیر پاسخ آیت‏الله خامنه‏ای به اوباما

سرویس بین الملل «» -عباس انصاری فرد مدیر عامل باشگاه پرسپولیس از تلاش این باشگاه برای سفر به آمریکا و انجام چند دیدار دوستانه در آن کشور خبر داده است.
به گزارش گاردین، انصاری فرد در مورد زمان این سفر و اینکه کدام شهر مقصد پرسپولیس خواهد بود سخنی نگفته است ولی حضور پرسپولیس در شهری چون لس آنجلس که تعداد زیادی از ایرانیان مهاجر در آنجا زندگی می کنند، می‏تواند تماشاگران بسیاری را به ورزشگاه‏ها بکشاند.
 
سفر پرسپولیس به آمریکا متعاقب سفر مقامات آکادمی اسکار و هم چنین کشتی گیران آمریکایی به ایران  صورت می گیرد. گاردین همچنین می نویسد که سفر پرسپولیس به آمریکا نمی تواند نشانگر پاسخ مثبت  ایران به پیام باراک اوباما باشد. چرا که محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دبیر کنونی مجمع تشخیص مصلحت ایران نیز در تحلیلی در سایت ، از زبان ورزش برای تفسیر پاسخ رهبر ایران به باراک اوباما استفاده کرده است.
گاردین می افزاید: رضایی نوشته است که آقای خامنه ای از اوباما خواسته تا شواهدی دال بر تغییر سیاست آمریکا در قبال ایران ارائه دهد و بدین وسیله با یک شوت بلند توپ را به زمین آمریکایی ها انداخته است. رضایی همچنین اضافه کرده است که آیا ایران بازی فوتبال را برگزیده است که در آن نسبت به پینگ پونگ برتری بالاتری دارد؟  
لازم به ذکر است اشاره گاردین به مقاله چند روز پیش دکتر محسن رضایی درباره پاسخ رهبر انقلاب  اسلامی ایران است که در منتشر شد. دکتر رضایی در آن نوشتار، به تحلیل پاسخ رهبر انقلاب به پیام اوباما پرداخته و اشاره کرده بود که پاسخ رهبری به آقای اوباما استفاده از فرصتها را در بر دارد زیرا که ایشان پاسخ منفی به اوباما نداده است.
 
همچنین عجله و شتابزدگی درپاسخ ایشان وجود ندارد و سئوالاتی مطرح کرده اند که دستگاه دیپلماسی آقای اوباما باید به آن پاسخ بدهد. و هم تدبیر و دوراندیشی در پاسخ رهبری دیده می‏شود که از اقای اوباما خواسته است پاسخی عملی بدهد.
 
ذکر این نکته ضروری است که قطعاً تفسیر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صرفاً آنگونه که در برداشت گاردین آمده، متوجه دیپلماسی فوتبال همچون دیپلماسی پینگ پنگ نبوده و بکارگیری تعابیر ورزشی یکی از رویه‏های معمولی محسوب می‏شود که سیاست‏مداران برجسته در برخی مواقع از آن بهره می‏جویند.