خرید شال واكنش ايران به پيام نوروزي اوباما

خبرگزاري فرانسه به نقل از يكي از مشاوران رئيس جمهور اسلامي ايران گزارش داد كه ايران در واكنش به پيام باراك اوباما خواستار اصلاح اشتباهات گذشته آمريكا عليه ايران شده است.

به گزارش فارس، علي‌اكبر جوانفكر از مشاوران بلندپايه محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران امروز در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه از پيام باراك اوباما رئيس جمهور جديد آمريكا خطاب به ملت و رهبران ايراني استقبال كرد ولي در عين حال از وي خواست با اقدامات ملموس و عيني اشتباهات گذشته آمريكا را در قبال ايران اصلاح كند.
وي در واكنش به پيام اوباما كه طي آن به مردم و دولت ايران سال جديد شمسي را تبريك گفت ،افزود: ” ما از تمايل رئيس جمهور آمريكا براي كنار گذاشتن اختلافات استقبال مي‌‌كنيم. ”
جوانفكر گفت: ولي اجراي اين امر تنها با به فراموشي سپردن رويكردهاي خصمانه و تجاوزگرانه سابق آمريكا از سوي ايران صورت نمي‌گيرد.
وي تاكيد كرد كه دولت آمريكا بايد اشتباهات گذشته را درك كند و در صدد اصلاح آن بر آيد تا زمينه‌اي براي كنار گذاشتن اختلافات باشد.
جوانفكر گفت كه اوباما از تغيير سخن مي‌‌گويد ولي اقدامات ملموس و عيني براي اصلاح اشتباهاتي كه در گذشته در حق ايران مرتكب شده است، اتخاذ نكرده است.
وي تاكيد كرد، اوباما بايد از سخن صرف خارج شود و دست به اقدام عملي بزند و در صورتي كه آمادگي خود را براي چنين اقدامي نشان داد ، دولت ايران بدان پشت نخواهد كرد.
باراك اوباما رئيس جمهور جديد آمريكا ساعاتي پيش در يك برنامه تلويزيوني سال جديد شمسي را به مردم و دولت ايران تبريك گفت و خواستار در پيش گرفتن يك ديپلماسي براي حل تمامي مشكلات فيمابين و برقراري روابط سازنده با ايران شد.

باراك اوباما امروز جمعه به وقت محلي در پيامي تلويزيوني، به طور مستقيم به مردم و دولت ايران سال جديد شمسي را تبريك گفت و تاكيد كرد كه “اكنون زمان براي ديپلماسي دو جانبه فراهم است. “