خرید شال جام‌ها و لباس‌ها

دو برادر از ابتدا هم شبيه هم به نظر نمي‌رسيدند. يكي فوتباليست بود و در تيم بزرگ رئال‌مادريد با عشق توپ مي‌زد. ديگري اما فقط اندكي مدرن‌تر از دست‌فروش‌ها، كنار رستورانش به كار فروش پارچ و ليوان مي‌پرداخت.

به نوشته خراسان، برادر فوتباليست يادگاري بر جاي نگذاشته اما مرد رستوران‌دار اندكي پس از ازدواج بي‌سر و صدا، صاحب مرد اول آينده دنياي تنيس شد. در روزهاي نقش‌آفريني عمو ميگوئل، رافا مرحله تاتي تاتي كردن را پشت سر گذاشته بود. چند سال بعد نادال به سومين تين ايجر صاحب رتبه دوم از سال 1973 تاكنون تبديل شد.

ماريا، عامل تقويت روحيه
ماريا فرانسيسكا پريو ملقب به ژيسكا، دختري 20 ساله است كه اين روزها به عنوان نامزد رافائل نادال معرفي مي‌شود. ژيسكا چندان با علاقه رقابت‌هاي نادال را دنبال نمي‌كند اما به گفته رافا هرگاه كنار زمين ديده مي‌شود، شور ويژه‌اي در نفر اول تنيس دنيا برمي‌انگيزد. در اين راستا اصلا عجيب نبود رافائل پس از برتري در رقابت نهايي ملبورن، ماريا را تنها عامل بيروني مؤثر در موفقيت خود معرفي كند. دنياي او كنار نامزدش زيباتر از لحظه‌هاي تماشاي تايتانيك و گلادياتور (فيلم‌هاي مورد علاقه نادال) است.

داستان آغاز فرار از تجرد
در حقيقت ماريا ايسابل، خواهر رافا باني آشنايي آقاي تنيس با دوست صميمي خود شد و از آن پس اندك شرارت موجود در رفتارهاي نادال هم از بين رفت؛ نشان به آن نشان كه در يك اقدام كم‌سابقه (به لحاظ عقبه خانوادگي) مؤسسه خيريه «ابرو استار» را تأسيس كرد. اين چپ‌دست ديگر چپ‌دست نيست و بر اثر كار و تلاش فراوان توانسته نيمكره ديگر ذهنش را نيز فعال كند.

حالا بيشتر ضربه‌هاي دست راست وي تن رقيبان را به لرزه درمي‌آورد. افسانه نادال سال 2007 هنگام شكست دادن فدرر و دستيابي به ركورد 81 پيروزي پياپي تكوين يافت. البته هنوز ادامه دارد. نه! شايد ادامه خواهد داشت. تصور مي‌كنيد راز موفقيت او چيست؟ بخوانيد: «وقتي با لباس‌هاي متنوع در ميادين ظاهر مي‌شوم، هنگامي كه نامزدم را روي سكوها دل‌نگران مي‌بينم و بالاخره در لحظه تغيير چهره او به وقت موفقيت من، زمين را زير پاهايم احساس مي‌كنم.»