خرید شال فتح الله زاده:حاضرم جباری را برگردانم

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از آمادگی خود برای میانجیگری در حل مشکل به وجود آمده بین مجتبی جباری با مسئولان باشگاه استقلال خبر داد و مدعی شد برای آرامش این تیم هر کاری بتواند انجام می دهد.

علی فتح الله زاده در گفتگو با مهر، با ارزیابی عملکرد یکساله فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال بیش از یک سال زیر نظر کمیته انتقالی فعالیت کرده بود و مسئولی نداشت، گمان می کنم هیئت رئیسه جدید فدراسیون به خوبی توانست به اوضاع فوتبال کشور سر و سامان بخشد.

وی ادامه داد: به عقیده من فدراسیون فوتبال کارنامه خوبی از خود برجای گذاشت و توانست درآسیا عنوان بهترین را به خود اختصاص دهد. یکی از بزرگترین دستاوردهای فوتبال کشور در سالی که گذشت، کسب چهارسهیمه حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود که شاید دیگر تا سال‌ها موفقیتی این چنین نصیب فوتبال کشور نشود.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در ادامه خاطر نشان کرد: علاوه براین تیم فوتبال نوجوانان کشورمان قهرمان آسیا شد که یکی از مهمترین نتایج فوتبال پایه‌ای ایران پس از پیروزی انقلاب بود. تیم‌های فوتسال و فوتبال ساحلی ایران نیز در میادین جهانی و آسیایی نتایج خوبی کسب کردند که بر موفقیت‌های فوتبال ایران افزود. در کنار همه اینها طرح آسیاویژن در برخی استان‌های کشور با جدیت فعال شد و شهرهای بیشتری زیر این چتر حمایتی قرار گرفتند. بن همام در سفر اخیر خود به ایران نیز این موفقیت‌های را تایید کرد و با تشویق فدراسیون فوتبال ایران بر رشد فوتبال کشورمان طی یک سال گذشته صحه گذاشت.

فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش که برای باشگاه های فوتبال کشور چه کردید ؟ گفت: همین که توانستیم به فیفا و AFC بقبولانیم فوتبال ایران می تواند در مسابقاتی چون لیگ قهرمانان آسیا چهار سهیمه داشته باشد، کار مهمی انجام شده است. در این بین من سعی کرده‌ام رابط بین مدیران باشگاه‌ها با اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال باشم و از حق و حقوق آنها دفاع کنم.

وی خاطرنشان کرد: خواسته‌های باشگاه‌ها از ما زیاد است. در این بین تلاش من و دیگر همکارانم در فدراسیون فوتبال بر این بوده است تا جایی که قانون اجازه می دهد از باشگاه‌ها دفاع کنیم و قوانین و آیین نامه ها را به گونه ای تصویب کنیم که حقوق باشگاه‌ها تضییع نشود. می توانم به جرات مدعی شوم در زمان حضورم در فدراسیون فوتبال کاری نکرده‌ام که به ضرر باشگاه‌ها باشد.

فتح الله زاده در مورد سفرش با صبای قم به عربستان گفت: من پیش از این با مسئولان باشگاه صبای قم هماهنگ کرده بودم که همراه این تیم به عربستان بروم که از قضا در زمان سفر این دو تیم به عربستان تداخل به وجود آمد. این بار که قسمت نشد ان شااله در یکی از سفرهای استقلال به خارج از کشور همراه این تیم خواهم بود. حتی از مسئولان باشگاه استقلال قول مساعد هم گرفته‌ام که در دیدارهای پیش رو همراه آنها باشم.

مدیرعامل پیشین استقلال در مورد دیدار این تیم برابر الجزیره امارات گفت: استقلال تیم خوبی است و می تواند در ورزشگاه آزادی هر تیمی را شکست دهد. شک ندارم که فردا هم می تواند برنده از زمین خارج شود.

وی حضورش در ورزشگاه را رد کرد و گفت: من یک استقلالی هستم اما شاید حضورم در ورزشگاه آزادی به صلاح این تیم نباشد و کار دوستان تحت تاثیر قرار گیرد. به همین خاطر فردا علی رغم میلی باطنی در خانه می مانم و از تلویزیون بازی تیم محبوبم را تماشا می کنم.

فتح الله زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این روزها بحث قرارداد جباری با باشگاه استقلال مطرح شده است و اینکه شما قرارداد این بازیکن را به شرط ترانسفر شدن تنظیم کرده اید؟ گفت؟ قراردادی که من با جباری بستم شرط و شروط ویژه ای نداشت. فقط در قرارداد این بازیکن قید شده که اگر به تیمی خارجی ترانسفر شود حق و حقوق باشگاه باید محفوظ بماند.

فتح الله زاده ادامه داد: تا جائیکه از دستم برآید میانجیگری می کنم تا مشکل جباری حل شود. او بازیکن خوبی است و می تواند کمک حال استقلال باشد. به عنوان یک پیشکسوت هر کاری بتوانم می کنم تا دوستی و صمیمیت بر این تیم حاکم باشد.