خرید شال تسهیلات اتوبوسرانی و مترو برای آخر سال

ناوگان حمل ونقل عمومی پایتخت با به كارگیری حداكثر امكانات اتوبوسرانی مترو آماده انتقال حدود دو میلیون زائر اهل قبور در روزهای پنج شنبه وجمعه آخرسال به بهشت زهرا است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل وترافیك شهرداری تهران، پیش بینی می شود شركت مترو در هر یك از روزهای پنج شنبه و جمعه آخر سال یك میلیون و 650 هزار مسافر را در تهران جابه جاكند كه از این تعداد در هر یك از این دو روز حدود یك سوم مسافران مترو به ایستگاه حرم مطهر منتقل می شوند.

براساس این گزارش مطابق برنامه ریزی به عمل آمده قطارهای خط یك متروی تهران به فاصله زمانی هر پنج دقیقه یك قطار در خط یك از ایستگاه میرداماد به ایستگاه حرم مطهر و بالعكس اعزام خواهند شد و در صورت نیاز قطارهای فوق العاده نیز پیش بینی شده است.

ضمن این كه برنامه حركت قطارها در خطوط 2 و 5 مترو تغییری نداشته و طبق جداول قبلی خواهد بود.

بنابراین گزارش میدان های خراسان، شوش، شهرری، راه آهن، انقلاب اسلامی، آذری، محمدیه، رسالت، آزادی، نازی آباد، تهرانسر، یافت آباد، فلكه دوم تهران پارس و فلكه دوم صادقه و نیز پایانه خاوران 15 نقطه ای اند كه از ساعت 6 پنج شنبه آماده انتقال مسافران به مقصد بهشت زهرا هستند.

این گزارش می افزاید از ساعت 9 جمعه نیز 10 نقطه شامل میدان های خراسان، شهرری، راه آهن، محمدیه، انقلاب اسلامی، راه آهن، آذری، آزادی، فلكه دوم تهرانپارس و نیز پایانه خاوران مسافران به مقصد بهشت زهرا منتقل می شوند.

برای روز پنج شنبه علاوه بر سرویس های عادی 400 دستگاه اتوبوس فوق العاده و برای روز جمعه 200 دستگاه اتوبوس فوق العاده به منظور انتقال مسافران ببهشت زهرا پیش بینی شده است كه در صورت نیاز امكان تقویت تعداد اتوبوس های اعزامی نیز وجود دارد.

روابط عمومی معاونت حمل ونقل وترافیك شهرداری تهران بااشاره به این كه همه ساله ترافیك بسیار سنگین در معابر منتهی به بهشت زهرا در روزهای پنج شنبه وجمعه آخرسال هستیم از عموم شهروندان درخواست كرد با استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی در وقت و هزینه خویش صرفه جویی كنند.