خرید شال انديشه‌هاي كاماچو دليل ناكامي‌هاي اوساسونا

روزنامه ماركا چاپ مادريد مهمترين دليل ناكامي اوساسونا را ترس ادغام شده با انديشه هاي كاماچو عنوان كرد.

به گزارش فارس و به نقل از ماركا، اوساسونا تيم اول منطقه پامپلونا وضعيت نگران كننده اي در جدول لاليگا دارد و شايد مقصر شماره يك در اين ناكامي ها خوسه آنتونيو كاماچو آلفارو سرمربي اين تيم باشد كه با علم به شرايط موجود تمام مسئوليت ها را قبول كرده است.

كاماچو در تركيب تيم خود دروازه بان خوبي مثل ريكاردو را دارد كه با خط دفاعي بحران زده اين تيم بد كار نكرده و معمولا روي گل هاي خورده چندان مقصر نيست.

از زماني كه كاماچو كنترل اوضاع را در دست گرفته هيچ تغييري در خط دفاعي اوساسونا به وجود نيامده است.

داشتن بازيكناني مثل نكونام، پونيال، خوانفران، اسكه رو، شجاعي، پلاسيل، دل پورته، پورتيو، پاندياني، دادي و سولا كافي است تا يك مربي براي تعهدي كه داده است به انجام يك كار بزرگ دست بزند؛ هر چند هيچ يك از اين بازيكنان در سطح اول فوتبال حرفه اي دنيا نباشند.

در بازي شب گذشته اوساسونا برابر رئال بتيس كه با تساوي بدون گل خاتمه يافت، تيم كاماچو كه به كسب امتياز محتاج بود تا مرز 42 درصد كنترل ميدان را در اختيار گرفت.

24 خطا از سوي بازيكنان اوساسونا نمايشگر بي توجهي به تاكتيك ديكته شده بود و مهاجمان اين تيم تنها 5 بار توپ را داخل چارچوب شوت كردند. كاماچو قبل از بازي گفته بود اگر بازيكنان من عصبي نشوند و تنها به فكر بازي خودشان باشند موفق تر عمل خواهند كرد.

پاسخ به اين سوال كه چرا نكونام يا ساير هافبك ها از رساندن توپ به مهاجمين عاجزند در تفكرات كاماچو نهفته است نه در پاي اين بازيكنان.

نكونام براي 90 دقيقه در تركيب ثابت اوساسونا بازي كرد و به خاطر تاكتيك اشتباه مربي خود تا 73 درصد از حضور مفيد در جناح چپ خط دفاعي و ميانه زمين دويد و هرگز نتوانست مانند سال گذشته جرات بي توجهي به تاكتيك غلط تيم را به خود داده و از آن هجوم هاي ناگهاني داشته باشد كه قبلا از وي ديده بوديم.

روزنامه ماركا در ادامه اين مقاله مي نويسد: والتر پاندياني گلزن اول اوساسونا است اما در كل 5 بازي اخير تنها 12 بار به وي پاس سالم مي رسد. آيا نمي شود در تمرينات تيمي چنين ضعفي را برطرف كرد.