خرید شال نصرتی: من زیر نظر اروپایی‌ها هستم!

نه به روزهایی که چپ و راست خبر اخراجش را می‌دادند و نه به حالا که علت شکست النصر را غیبت نصرتی می‌دانند! این خبر را یکی از روزنامه‌های اماراتی داد و از قول سرپرست این تیم نوشت که علت باخت اخير، نبود نصرتی بوده. مدافع ایرانی وقتی این را می‌شنود، یک نفس عمیق می‌کشد و با لحنی معترض می‌گوید: «دیدید خبر اخراج من دروغ بوده. شکر خدا مسئولان النصر خودشان می‌دانند چه كسي بهتر است.»

به نوشته خراسان، هر روز که می‌گذرد ظاهرا وضعیت نصرتی در النصر بهتر می‌شود. او حالا به مهره قابل اعتمادی در خط دفاع تبدیل شده که پاگلزدورف رویش خیلی حساب می‌کند. «من همیشه تلاشم را می‌کنم. انصافا برای النصر مایه گذاشته‌ام. خودشان هم این را فهمیده‌اند.» سران این باشگاه برای آن‌که ارادت خود را به این بازیکن نشان دهند پیشنهاد تمدید قرارداد را به او داده‌اند ولی محمد برای این کار هیچ عجله‌ای ندارد. حدود 10 بازي دیگر تا پایان فصل مانده و به قول او «کو تا پایان بازی‌ها!».

او به جاهای بهتری فکر می‌کند. مثلا به اروپا. «دلم پیش اروپاست. زمانی که در پاس بودم همه کارها انجام شد تا بروم دینامو اما باشگاه مخالفت کرد. حالا هدف اصلی‌ام این است که خوب باشم و به این آرزویم برسم.» ظاهرا صحبت‌هایی در این بین شده و مدیر برنامه‌های محمد فیلم بازی‌های او را در اختیار چند باشگاه گذاشته. نصرتی می‌خندد و می‌گوید: «داداش زیر نظرم. فعلا بیشتر از این حرف نمی‌زنم.» او دوست ندارد در این باره توضیحی بدهد چون معتقد است ممکن است در آینده کارهای رفتنش درست نشود. «حرف زدیم و فعلا در همین حد است. بگذارید فصل تمام شود آن‌وقت همه چیز را می‌فهمید.»

در صورتی که این داستان به جایی نرسد محمد به احتمال زیاد دوباره در امارات می‌ماند. هم پول خوبي می‌دهند و هم زندگی در آن‌جا بهتر است. «از نظر مالی خیلی بهتر از ایران است. بدقولی هم نمی‌کنند. همین الان باشگاه پرسپولیس پول فصل قبل من را به طور کامل نداده و نزدیک به 16 میلیون به من بدهکار هستند. نمی‌دانم کی می‌خواهند بدهند. این حق من است. خدا را شکر در امارات از این داستان‌ها وجود ندارد.»

اما قضيه تيم ملي براي مدافع سابق پرسپوليس متفاوت است. نصرتی هم از آن جمله بازیکنانی است که بعد از حضور علی دایی روی نیمکت تیم ملی خیلی کمتر فرصت دعوت شدن را پیدا کرده. او با این حال نا امید نیست و می‌گوید: «من هم به اندازه تمام بازیکنان دیگر شانس این را دارم که به تیم ملی دعوت شوم. چرا باید بد فکر کنم؟»

نصرتی این سؤال را می‌پرسد و ادامه می‌دهد: «تازه اگر هم نباشم با جان و دل برای تیم ملی دعا می‌کنم که به جام جهانی برسد.» دایی نشان داده که به بازیکنانی که در لیگ امارات بازی می‌کنند خیلی توجه ندارد. هر چند این یک واقعیت به نظر می‌رسد؛ اما نصرتی می‌گوید: «خب، لیگ که مهم نیست. خود بازیکن مهم است. در هر صورت به نظر ایشان احترام می‌گذارم. بالاخره روی بعضی‌ها نظر ندارد!» جمع سه نفره ایرانی‌ها در النصر دارد از هم می‌پاشد.

رضا عنایتی که در وضعیت آچمز است. نه راه پس دارد و نه پیش. می‌گویند النصر از معدنچی هم به هیچ وجه راضی نیست. نصرتی درباره وضعیت رضا می‌گوید: «دنبال کارهایش است تا برود ولی باشگاه رضایت‌نامه‌اش را نمی‌دهد. با تیم تمرین نمی‌کند و در بلاتکلیفی است. مشکلش را حل نمی‌کنند. نمی‌گذارند او برود.»