خرید شال پیراهن شماره 8 تیم ملی به زودی مالک پیدا می کند

تیم ملی ایران اولین گام خود برای کسب آمادگی بازی حساس با عربستان را امروز در تهران برمی دارد. تیم ملی امروز بدون بازیکنان لژیونرش به مصاف کنیا می رود تا میزان آمادگی بازیکنان خود را محک بزند.

به نوشته سرمایه، بلافاصله پس از پایان بازی های نمایندگان ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود که کادر فنی تیم ملی 27 نفر را به اردوی تیم ملی فراخواند. از این میان 22 بازیکنان شاغل در داخل کشور و پنج بازیکن شاغل در لیگ های خارج از کشور بودند (مسعود شجاعی، جواد نکونام، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان و مهرزاد معدنچی). یک نکته جالب فهرست جدید تیم ملی دعوت دوباره مهدی مهدوی کیاست که پس از عدم حضور در بازی مقابل کره جنوبی دوباره به تیم ملی دعوت شده است تا مشخص شود علی دایی می خواهد تیمش با تمام قوا در بازی مقابل عربستان در روز هشتم فروردین ماه در تهران حاضر باشد اما نکته جالب تر این فهرست، نبود نام علی کریمی در آن است.

پس از مجادلات رسانه ای که در نهایت به اعلام کناره گیری کریمی از تیم ملی انجامید پادرمیانی های زیادی صورت گرفت که آشتی میان علی دایی و علی کریمی برقرار شود و راه بازگشت شماره 8 محبوب پرسپولیس- که این روزها بسیار سر حال و آماده هم هست- به تیم ملی فراهم شود. در حالی که به نظر می رسد همه چیز آماده است و حتی خود کریمی هم به طور ضمنی از بازگشت به تیم ملی خبر داده بود نام او در بین نفرات دعوت شده جای نگرفت و این مساله تعجب دست اندرکاران و اهالی رسانه ها را به همراه داشت.

بلافاصله پس از طرح موضوع نبودن نام کریمی دو مساله به عنوان دلایل نبود نام او مطرح شد: گزینه اول عدم دعوت کریمی به دلیل مصدومیت اخیر او بود، اما با توجه به اینکه علی کریمی در بازی با الشباب 60 دقیقه برای پرسپولیس بازی کرده بود و فردا هم همراه کاروان این تیم به عربستان می رود این مساله منطقی نمی نماید. فرض دوم هم این بود که علی کریمی برای بازی دوستانه با کنیا به ترکیب تیم ملی دعوت نشده تا بتواند پرسپولیس را در سفر به عربستان همراهی کند که البته این موضوع هم با توجه به اینکه لژیونرهای دعوت شده در بازی مقابل کنیا حاضر نخواهند بود با تردید همراه شده است اما حرف های هومن افاضلی دستیار علی دایی و آنالیزور تیم ملی این امیدواری را به وجود می آورد که علی کریمی به تیم ملی بازگردد.

هومن افاضلی روز گذشته در این مورد گفت: «علی کریمی از بازیکنان شایسته فوتبال ایران است و در برنامه های ما قرار دارد… زمانی که کریمی از تیم ملی کنار کشید کادر فنی از این تصمیم استقبال نکرد، هنوز هم دیر نشده است و کریمی مثل سایر بازیکنان در برنامه کاری کادر فنی برای حضور در تیم ملی قرار دارد. کریمی همیشه جزئی از تیم ایران بوده و هست و ما همچنان روی این بازیکنان نظر داریم.»

حرف های افاضلی این امیدواری را به وجود می آورد که علی کریمی پس از بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان قاره و تیم ملی مقابل کنیا به تیم ملی دعوت شود تا در بازی حساس مقابل عربستان یکی از ستون های تیم ملی باشد.

اما در مورد بازی با کنیا، افاضلی می گوید: «پیروزی در بازی مقابل عربستان می تواند نیمی از راه صعود ایران به جام جهانی را هموار کند، از همین رو کادر فنی تیم ملی تلاش دارد در دو دیدار تدارکاتی مقابل کنیا و کویت بازیکنان را به آمادگی لازم فنی و روحی برساند.»

کنیا که یکی از تیم های درجه سوم آفریقا محسوب می شود در بامداد جمعه با یک کاروان 28 نفره وارد ایران شد تا خود را آماده برگزاری این بازی تدارکاتی کند. کنیایی ها مثل ایران بازیکنان لژیونر خود را به همراه ندارند اما «آنتوان هی» سرمربی آلمانی اخیراً منصوب شده این تیم در کنار شاگردانش حضور دارد.

بازی تیم های ملی ایران و کنیا ساعت 30/16 امروز و با قضاوت یدالله جهانبازی در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. تماشای این بازی برای تماشاگران رایگان است.