خرید شال عارف: خاتمی کناره‌گیری نمی کند

رئیس ستاد انتخاباتی خاتمی گفت: خاتمی تا آخرین لحظه در عرصه انتخابات حضور خواهد داشت و اگر قرار بود به هر دلیلی کناره‌گیری کند هرگز وارد عرصه انتخابات نمی‌شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا عارف رئیس ستاد انتخاباتی سید محمد خاتمی روز پنجشنبه در حاشیه نخستین گردهمایی سراسری ستاد ملی جوانان حامی خاتمی (ستاد 88) که در سالن همایشهای بین المللی رایزن برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به مسائل مطرح شده در خصوص تاکید همسر محمد خاتمی بر کناره ‌گیری وی از عرصه انتخابات اظهار داشت: خاتمی تا آخرین لحظه در عرصه این انتخابات حضور خواهد داشت و اگر قرار بود به هر دلیلی کناره‌گیری کند هرگز وارد عرصه انتخابات نمی‌شد.

وی افزود: در صورت پیروزی خاتمی از همه افرادی که در کنار او حضور پیدا کرده ‌اند استفاده می ‌کند و امیدواریم که با یک مکانیزم منسجم به اجماع دست یابیم.

رئیس ستاد انتخاباتی خاتمی در پاسخ به سئوالی در خصوص حضور میرحسین در عرصه انتخابات ریاست جمهوری دهم تصریح کرد: من درباره فرد خاصی نظر نمی‌ دهم اما از حضور ایشان استقبال می‌کنیم چرا که حضور ایشان بعد از 20 سال نشان از نگرانی وی از وضعیت موجود است.

عارف در ادامه در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا حضور همزمان میرحسین و خاتمی این سخن خاتمی را که گفت “یا من می‌ آیم یا میرحسین موسوی” را نقض نمی ‌کند گفت: باید صبر کنید تا ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد. ما اصلا به چنین مسائلی فکر نکرده ‌ایم و حضور ما نشان از جدی بودن حضور خاتمی است و با همین انگیزه کار را دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: به هیچ وجه به صلاح جبهه اصلاحات نیست که ما وارد چنین مسائلی بشویم و آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که با انگیزه کار را دنبال کنیم و به اجماع مناسبی برسیم چرا که این موضوع این سخن “یا من یا میرحسین” را حل خواهد کرد.

عارف همچنین در خصوص نظر کروبی مبنی بر عدم وجود زمان برای اجماع اصلاح‌طلبان گفت: معتقدم زمان بسیاری داریم و به نتیجه خوبی خواهیم رسید که به نفع جبهه اصلاحات خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات خاتمی در ادامه در خصوص جلسه دوشنبه خاتمی با برخی از مسئولین ستاد خود که عنوان شده بود وی در این جلسه انصراف خود را اعلام کرده بود اظهار داشت: این جلسه جزو سلسله جلساتی بود که همیشه برگزار می شود و هرگز مسئله کناره‌ گیری به نفع میرحسین موسوی در این جلسه مطرح نشده بود اما این موضوع بازتابی داشت که به سرعت این اخبار جمع شد و اعلام شد که ایشان حضور خواهند داشت.

عارف اضافه کرد: میرحسین دو دهه سکوت کرده است و حضور ایشان نشان از نگرانی وی در خصوص عملکرد دولت و حفظ آرمانهای انقلاب و اهداف نظام است و حضور وی برای ایجاد تغییر بسیار ضروری است و با توجه به ارتباط خوب بین میرحسین موسوی و خاتمی امیدوارم به نتیجه‌ ای برسیم که به نفع جبهه اصلاحات باشد.

رئیس ستاد انتخابات خاتمی همچنین گفت: خاتمی در مراحل اول انگیزه ‌ای برای حضور نداشت و ترجیح داده بود افرادی دیگری حضور پیدا کنند به همین جهت بنده تصمیم گرفته بودم کانداتوری خود را اعلام کنم اما ایشان بعد از گفتگوهای متعدد اعلام آمادگی کردند و امیدوارم این حضور ادامه داشته باشد.

خاتمی در خصوص یا من می‌آیم یا میرحسین عجله کرد

همچنین سید حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران نیز که در این همایش حضور داشت در جمع خبرنگاران حضور یافت و در خصوص این گفته خاتمی که “یا من می‌ آیم یا میرحسین” اما اکنون هر دو کاندیدا شده‌ اند اظهار داشت: خاتمی در بیان این سخن که یا من می‌ آیم یا میرحسین عجله کرد.

وی افزود: یک فرض در جبهه اصلاحات این است که کاندیداها ترکیبشان طوری باشد که آرای همه مخاطبان را خودمان جذب کنیم و معنای این سخن این است که در مرحله اول انتخابات با تکثر وارد شویم و در مرحله دوم ائتلاف را شکل دهیم.

مرعشی همچنین در خصوص حضور همزمان میرحسین و کروبی در انتخابات آتی ادامه داد: مشترکات میرحسین و خاتمی و حتی کروبی فراوان است و اینکه حالا در چه مقطعی متحد شوند، بستگی به ضرورت‌ها دارد. ممکن است ضرورت سیاسی، تکثر در مرحله اول و ائتلاف در مرحله دوم باشد.

سخنگوی حزب کارگزاران در خصوص حضور کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران به عنوان مشاور عالی کروبی خاطرنشان کرد: ‌کرباسچی فقط مشاور کروبی است و مواضع حزب کارگزاران و برنامه‌هایی که تنظیم شده در هفته آینده اعلام می شود.