خرید شال اسرائيل در برابر ايران تواضع کند

سرويس بين الملل «» ـ رئيس سابق اطلاعات نظامي اسرائيل در کنفرانس ضد ترور که در حيفا برگزار شد، اعلام کرد: اسرائيل بايد در برابر تهديد هسته‌اي ايران از خود خضوع نشان دهد و با سوريه وارد صلح شود.
به گزارش «واي نت نيوز»، «زوي فرکش» با اذعان اين نکته که اسرائيل نمي‌تواند به تنهايي در برابر ايران بايستد، افزود: رويکرد تازه دولت آمريکا نسبت به سوريه و ايران ممکن است، فرصت‌هايي فراهم كند و اسرائيل بايد در برابر ايران فروتني بيشتري از خود نشان دهد. وي در اين کنفرانس، پاکستان را تهديدي جدي براي اسرائيل برشمرد و اظهار داشت: به نظر نمي‌رسد ايران بتواند در سال جاري به بمب اتمي دست يابد، اما پاکستان داراي سلاح هسته‌اي است و به گسترش و صدور تروريسم مي‌پردازد.
فرکش درباره گفت‌وگوي اسرائيل و سوريه هم گفت: بهاي صلح با سوريه بازگرداندن بلندي‌هاي جولان است و ما اکنون بايد تصميم بگيريم که آيا اين بها را مي‌پردازيم يا نه. وي ادامه داد: به رغم گفت‌وگوهايي که بين حماس و فتح در قاهره برگزار شد، به نظر مي‌رسد که اختلاف آن دو، بيشتر از اختلافات اسرائيل و سوريه است و توافق اسرائيل با سوريه راحت‌تر از توافق با فلسطيني‌هاست.
وي با بيان اينکه عمليات اسرائيل در غزه به شدت تصوير وحشتناکي از اسرائيل پدید آورده است، افزود: موضعگيري اردوغان نيز در همين راستا و برخاسته از حمله به غزه است.اين مقام سابق رژيم صهيونيستي، اعتراضات خانواده «شاليت»، سرباز اسرائيلي را که در اختيار حماس است، نتيجه ضعف دولت اسرائيل در قبال اين مسأله دانست.
اين در حالي است که روز گذشته، نتانياهو که مسئول تشکيل دولت ائتلافي اسرائيل است، تضعيف ايران و رويارويي با قدرت روزافزون آن را راهكار صلح خاورميانه دانست. وي که با تشکيل دولت مستقل فلسطيني نيز مخالف است، مدعي است به دنبال يک طرح صلح اقتصادي با فلسطينان است.
در همين حال «بلير»، از مقامات ارشد اطلاعاتي آمريکا يادآور شده است: بسيار مشکل است که بتوانيم ايران را قانع کنيم که از خواسته خود براي دسترسي به تکنولوژي هسته‌اي دست بردارد.