خرید شال آلمان عزاي عمومي اعلام كرد

صدراعظم آلمان به دنبال حمله نوجوان مسلح به دانش‌آموزان يك مدرسه و كشته شدن 15 دانش آموز و معلم در اين حادثه، عزاي عمومي در اين كشور اعلام كرد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري “الجزيرة “، دولت آلمان ضمن اعلام همدردي شديد خود با بازماندگان قربانيان حادثه تيراندازي در يك مدرسه كه جان 15 دانش آموز را گرفت، اعلام عزاي عمومي كرد.

بنا بر اين گزارش، يك فرد مسلح به دانش‌آموزان يك مدرسه در منطقه‌ “فنيندن ” در نزديكي شهر “اشتوتكارت ” در جنوب آلمان حمله كرد و پس از به قتل رساندن 15 نفر خودكشي كرد.
“آنگلا مركل ” صدر اعظم آلمان، با ابراز ناراحتي خود از اين حادثه آن را امري بسيار حيران‌كننده خواند كه درك و فهم علت آن بسيار مشكل است.

بنا بر اين گزارش، اين فرد مسلح فردي 17 ساله بوده است كه به مدرسه سابق خود يورش برد و با تيراندازي 3 دانش آموز را به همراه 3 معلم از پاي درآورد و به هنگام فرار 3 تن ديگر را ‌كشت.
اين فرد مسلح پس از اين اقدام و درگيري با نيروهاي پليس خودكشي كرد.

ساكنان اين منطقه پس از وقوع اين حادثه خونبار كه هنوز از انگيزه اين فرد مسلح از اين حمله اطلاعي به دست نيامده است، به نشانه احترام به جان‌باختگاه اقدام به روشن كردن شمع كردند.
اين در حالي است كه در حوادثي مشابه در سال 2006 فردي با حمل بمب‌هاي دستي و تفنگ به مدرسه ديني حمله كرد و پيش از خودكشي 11 نفر را كشت.

در سال 2002 نيز جواني 19 ساله 12 معلم، يك منشي و دو دانش‌آموز و يك پليس را پيش از آنكه به زندگي خود پايان دهد از پاي در آورد.