خرید شال تيم ملي اسكي آلپاين ايران به تركيه رفت

تيم ملي اسكي آلپاين به منظور ارتقا امتياز در فدراسيون جهاني و شناخت نفر جهت اعزام به المپيك زمستاني شب گذشته عازم تركيه شد.

به گزارش فارس، مسابقات بين‌المللي ارزروم تركيه از امروز به مدت 4 روز آغاز خواهد شد. در اين سفر زميني تيم ملي بانوان نيز آقايان را همراهي كردند.

تركيب تيم ملي ايران در بخش مردان را اميد تير، پوريا ساوه شمشكي، عليداد ساوه شمشكي و حسين ساوه شمشكي و در بخش زنان را مرجان كلهر، ميترا كلهر، سميرا زرگري و فاطمه كيا دربندسري تشكيل مي‌دهند.

رقابت‌ها در پيست بين‌المللي ارزروم و با حضور نمايندگان 6 كشور مطرح جهان برگزار مي‌شود كه پس از برگزاري اين دوره از مسابقات نفر اعزامي به المپيك 2010 ونكوور كانادا مشخص خواهد شد.

اين دوره از مسابقات سومين و آخرين دور از قابت‌هاي انتخابي خواهد بود كه پس از آن و در مجموع مسابقات، نفر برگزيده توسط كميته گزينشگر تيم‌هاي ملي انتخاب خواهد شد.

اولين دور مسابقات انتخابي از تاريخ 3 تا 5 اسفندماه سال جاري در پيست بين‌المللي دربندسر كه در آن مسابقات و در مارپيچ بزرگ اميد تير از باشگاه الموت با رسيدن به مقام سومي بهترين نتيجه را گرفت و عليداد ساوه شمشكي از باشگاه شمشك در مارپيچ كوچك با رسيدن به عنوان دومي سرآمد ديگر اسكي‌بازان ايراني شد.

همچنين در بخش بانوان مرجان كلهر از باشگاه الموت اول شد، سميرا زرگري از باشگاه مهرام به مقام دوم رسيد و فاطمه كيادربندرسري از باشگاه سي‌سي‌آر مقام سوم را به خود اختصاص دادند تا 3 عنوان برتر متعلق به ايراني‌ها باشد.

در دومين دور رقابت‌هاي انتخابي كه با حضور 83 اسكي‌باز از 9 كشور در پيست ديزين و از تاريخ 12 تا 14 اسفندماه سال جاري برگزار شد باز هم اميد تير از باشگاه الموت تهران با رسيدن به عنوان سومي مسابقات بهترين عملكرد را بين ساير اسكي‌بازان ايراني به جاي گذاشت.

بيست و يكمين دوره المپيك زمستاني بهمن ماه سال آينده در ونكوور كانادا برگزار خواهد شد.
تيم ملي اسكي آلپاين تا قبل از آغاز اين مسابقات 3سهميه المپيك را در رقابت‌هاي قهرماني جهان به شرح زير كسب كرد:

2 سهميه آلپاين (يك سهميه در بخش مردان و يك سهميه در بخش بانوان) و يك سهميه اسكي
صحرانوردي.

همچنين در اين سفر و با هماهنگي فدراسيون جهاني اسكي و سازمان تربيت‌بدني تيم ملي جوانان اسكي ايران تيم ملي بزرگسالان را همراهي كردند.

پيش از اين قرار بود تيم جوانان به قزاقستان سفر كند كه اين سفر منتفي شد.