خرید شال اينتر‌در‌كارزار مرگ، رم برابر جوانی

زمان سرنوشت ساز فرا رسید و دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی برای صعود به مرحله بعد از راه رسید.

به نوشته وطن امروز، امشب رقابت میان انگلیسی‌ها و ایتالیایی‌ها پیروز خود را خواهد شناخت.

منچستر – اینتر (دور رفت صفر – صفر)
آرامش و استحکامی که در این تیم دیده می‌شود امیدها را برای یک پیروزی بزرگ پررنگ می‌کند. شرایط نسبت به دیدار رفت تغییر کرده و این بار نراتزوری با توجه به نتیجه دیدار رفت به پیروزی در اولدترافورد فکر می‌کند. برای ورود به تاریخ باشگاه اینتر این پرتغالی راه دشواری را پیش رو ندارد و می‌تواند با دقت و تیزبینی و البته راه و روش خاص خود و برپایی جنجال به یک شب به یادماندنی دست یابد.

به هر حال این مربی پرحاشیه بارها برابر فرگوسن و شیاطین سرخ صف‌آرایی کرده و تجربه لازم را در این دیدار بزرگ در اختیار دارد. بررسی‌ها و امتیاز بازیکنان این تیم ایتالیایی نشان می‌دهد که خط دفاع قدرت واقعی خود را ندارد و در صورتی که با حملات گسترده‌ای مواجه شود دروازه خود را باز شده خواهد دید.

ساموئل و کوردوبا در کنار ریواس توان لازم را برای مقابله برابر رونالدو و رونی ندارند و مورینیو برای این دیدار نیاز دارد تا کامبیاسو را در کنار یک کوردوبای بدون اشتباه داشته باشد.

مرد کلیدی؛ زلاتان
مطمئنا او را به خوبی می‌شناسیم. یک مهاجم تمام عیار و گلزن. شوت‌ها و فرصت‌طلبی او در شرایط حساس چاره ساز مورینیو و اینتر خواهد شد. زلاتان می‌کوشد تا شب اروپایی خود را رقم زند. همه منتظر نمایش او در اولدترافورد خواهند بود. حقیقت این است، این سوئدی برای کسب موفقیت به دروازه شیاطین سرخ حمله خواهد کرد و با لبخند دیدار را به پایان خواهد رساند.

منچستر با این روش پیروز است
این تیم مانند یک ماشین جنگی در لیگ برتر ظاهر می‌شود و تمام رقبا را یکی پس از دیگری شکست می‌دهد. آمار گلزنی بالا و کسب 12 پیروزی در 13 بازی اخیر و تنها یک تساوی، شما را به یاد چه می‌اندازد؟

مطمئنا به یاد برتری و شکوه بی‌نظیر سر الکس و شاگردانش. رونی یک گلزن نشان داده و برباتوف و توز نیز در کنار او نیرویی غیرقابل مهار به شمار می‌روند. تنها مشکل فرگوسن به مصدومیت مدافع خود بازمی‌گردد، فردیناند از ناحیه مچ پا کمی احساس ناراحتی می‌کندو اوشی نیز در آمادگی کامل به سر نمی‌برد و این تنها مشکلی است که فرگوسن و تیمش را تهدید می‌کند. این مشکل می‌تواند برای تیم ایتالیایی مثمرثمر واقع شود و حریف بزرگ انگلیسی را با خطر مواجه کند.

کلید بازی
15 الی 20 دقیقه نخست بازی. منچستر در دور رفت چهره یک تیم بزرگ را در دقایق نخست نداشت، اینتر حمله کرد اما موفق نشد. به هر حال انتظار می‌رود تیمی که در این دقایق موفق به باز کردن دروازه حریف شود شانس بیشتری برای برتری در پایان دیدار دارد.

رم – آرسنال (دور رفت یک بر صفر به سود آرسنال)
ووچینیچ یک مهره بزرگ در دیدار اخیر رم بود. توتی می‌تواند امید یک تیم و یک کشور باشد. رم برای نشان دادن قدرت خود به لحظات سرنوشت ساز و مهم نزدیک شده و باید این فرصت را از دست ندهد. این روزها جالوروسی به تیم بزرگی تبدیل شده و می‌تواند هواداران خود را مغرور سازد. آرسنالی‌ها نسبت به این تیم پخته‌تر و باتجربه‌ترند. این عامل مهمی برای برتری در یک دیدار بزرگ و اروپایی خواهد بود. آرسنالی‌ها نسبت به رمی‌ها کمی جسور‌تر و شجاع‌تر به نظر می‌رسند.

مرد کلیدی؛ ووچینیچ
فیزیک بدنی بالا در کنار آمادگی کامل از او یک مهره بزرگ ساخته، در طول فصل بارها مرد کلیدی تیمش بود و امشب نیز می‌تواند هنر خود را نشان دهد. سرعت، تکنیک و هوش در کنار یکدیگر می‌تواند توپچی‌ها را مقتدرتر از همیشه نشان دهد.

آرسنال و نیروی جوانی
در دیدار رفت توانستند از تک فرصت به دست آمده نهایت بهره را ببرند و جوانان ونگر با تکنیک بالای خود مردان اسپالتی را مغلوب خود كردند. در این دیدار نیز این جوانان که تجربه خوبی نیز کسب کرده‌اند می‌توانند حماسه‌ساز شوند. رمز موفقیت انگلیسی‌ها این جوانان خواهند بود. شاید ناهماهنگی این گروه تنها مشکل آرسنال باشد.

در ترکیب این تیم استعدادهای بزرگ و توانایی حضور دارند اما زمانی که این گروه جوان دیدارهای زیادی را پشت سر می‌گذارند با افت و خستگی مواجه می‌شوند و تمرکز خود را برای ادامه رقابت‌ها از دست می‌دهند. طی دو هفته اخیر یک نمایش بی‌نظیر از نصری موجب شد تا چشم‌ها به او خیره شود. او می‌تواند جالوروسی را از رسیدن به آرزویش محروم سازد. او در کنار فان پرسی انتظارات را به پایان خواهند رساند و دفاع رم را با دردسر روبه‌رو خواهند کرد.

کلید برتری بازی
آرسنالی‌‌ها یک بازی آرام را در پیش خواهند گرفت. با آرامش و تمرکز بیشتری به مصاف حریف می‌روند و این نمایش را در دیدار رفت نیز ثابت کردند. البته در حمله و بازی تهاجمی قدرت بسیار بالایی ندارند و جالوروسی می‌تواند با استحکام خط میانی خود بر حریف غلبه کند.

ایتالیا علیه انگلیس موفق خواهد بود
احساسات در این دیدار تاثیرگذار نخواهد بود و پند و اندرزهای معمول برای پیروزی در این دیدار موثر نخواهد بود. آریگو ساکی، مربی سابق تیم ملی ایتالیا و یکی از تئوریسین‌های مطرح سرزمین چکمه‌ای و دنیای فوتبال معتقد است، ایتالیایی‌ها باید بر بداقبالی خود غلبه کنند و با قدرت بر رقبای انگلیسی خود فائق آیند. رم، اینتر و یوونتوس با استحکام و قدرت می توانند ایتالیا را بر رقیب پیروز کنند، زیرا 30 مهره بزرگ در مجموع سه تیم ایتالیایی حضور دارند که توانایی جبران نتایج گذشته را دارند.

توتی به دیدار آرسنال می‌رسد
فرانچسکو توتی به احتمال فراوان، تیم فوتبال رم را در دیدار امشب رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا مقابل آرسنال همراهی خواهد کرد. تیم فوتبال رم که در دیدار رفت این رقابت‌ها با نتیجه یک بر صفر مقابل آرسنال تن به شکست داده، امشب در ورزشگاه المپیک شهر رم میزبان نماینده انگلستان خواهد بود. خبرخوشحال کننده برای رمی‌ها بازگشت فرانچسکو توتی به میدان است.

ویتو اسکالا، فیزیوتراپیست باشگاه رم گفت: او با تیم تمرین خواهد کرد. نتیجه آخرین آزمایش او منفی بود که این امر خبرخوبی به حساب می‌آید. توتی چنانچه در این ناحیه از زانو احساس درد کند امری کاملا طبیعی است. با شناختی که از او دارم، می‌دانم که همه تلاش خود را به کار خواهد بست تا رم را در دیدار چهارشنبه شب مقابل آرسنال همراهی کند.