خرید شال اطلاعيه درباره «شفق»، «نگين غرب» و «مرواريد غرب»

دادسراي عمومي و انقلاب تهران درباره پرونده كلاهبرداري شركت‌هاي ساختماني موسوم به انبوه‌سازان شفق، نگين غرب و مرواريد غرب اطلاعيه‌اي صادر كرد.

در اين اطلاعيه آمده است:

پيرو اطلاعيه‌ي شماره ‌٨٧/٩١٢/٢٠ مورخ ‌٢٦/١١/٨٧ روابط عمومي دادسراي عمومي و انقلاب تهران پيرامون كلاهبرداري شركت‌هاي ساختمان‌هاي موسوم به انبوه‌سازان شفق، نگين غرب و مرواريد غرب كه با اعلام عمومي و به بهانه‌ي پيش‌فروش واحدهاي مسكوني از شهروندان عزيز و ارجمند مبالغ متنابهي دريافت ليكن در قبال ثبت‌نام كنندگان، واحد مسكوني مورد نظر را تامين نكرده‌اند نكات ذيل را به اطلاع عموم مردم شريف و شكات محترم مي‌رساند:

‌١- با عنايت به اين‌كه در اطلاعيه‌ي قبلي آخرين مهلت تقديم شكوائيه به شعبه‌ي اول بازپرسي ويژه‌ي امنيت مستقر در جنب زندان اوين در اين مرحله تاريخ ‌١٢/١٢/٨٧ تعيين شده بود تعداد ‌٨٦٥٧ فقره شكايت به همراه مستندات از سوي شهروندان مال باخته تقديم و ثبت شعبه شده است كه خوشبختانه اموال و اراضي توقيف شده از متهم كه در حال حاضر بازداشت و در زندان اوين بسر مي‌برد براي پرداخت اصل و خسارت شكات مذكور كفايت مي‌نمايد.

‌٢- كاركنان شعبه‌ي اول بازپرسي ويژه‌ي امنيت در تلاشي بي‌وقفه پرونده‌هاي دريافتي را مورد بررسي قرار داده، پس از تكميل و تفكيك شكات هر پروژه نسبت به ثبت رايانه‌اي اطلاعات دريافتي اقدامات لازم معمول داشته‌اند.

‌٣- سايتي به نام www.sabp.ir – شعبه‌ي اول بازپرسي – طراحي و هم‌اكنون كاركنان شعبه‌ي مذكور در حال انتقال اطلاعات پرونده شكات محترم به اين سايت مي‌باشند كه به زودي مراحل كارشناسي و پيشرفت پرونده و تصميمات اتخاذ شده از اين طريق قابل بهره‌برداري و اطلاع‌رساني به ثبت‌نام كنندگان و شكات گرامي است.

‌٤- در رابطه با تعيين ميزان خسارت شهروندان عزيز و مال‌باختگان اين پرونده هيات شش نفره كارشناسان رسمي پس از بررسي اوليه برنامه‌اي را به منظور محاسبه و ارزيابي حقوق شكات با توجه به وجوه پرداختي طبق قرارداد منعقده و تطبيق آن با يكايك پرونده‌هاي واصله و نهايتا اعلام مبلغ نهايي قابل پرداخت به هر عضو شاكي متضمن اصل و خسارات متعلقه طراحي نموده‌اند كه در اين نظريه معيار برآورد مبلغ كه با رضايت متهم اعلام گرديده بيشتر از شاخص تورم مسكن كه توسط بانك مركزي اعلام مي‌شود و ارزش روز آپارتمان موضوع قرارداد كه مبناي احكام حقوقي در محاكم دادگستري است خواهد بود. ضمنا هم زمان كار ارزيابي و شناسايي املاك بلامعارض متهم و ارزش‌گذاري آنها به نرخ معاملاتي روز در حال انجام است تا به محض پايان ارزيابي مذكور امكان اعلام و انتقال املاك مورد نظر به شكاتي كه متقاضي دريافت زمين به جاي حق و حقوق خود هستند وجود داشته باشد. ضمنا در رابطه با شكاتي كه در قبال اصل مبلغ پرداختي و خسارات وارده به دريافت زمين رضايت داشته باشند حسب نظر كارشناسان و رضايت متهم ميزان ‌٢٠% از ارزش كل زمين به عنوان حق تبديل به متراژ زمين متعلقه افزوده خواهد شد تا از اين طريق زحمات شكات در تبديل زمين به وجه نقد جبران شود.

‌٥- متهمان اين پرونده مكلف شده‌اند تا با فروش املاك خود حقوق كارگران و كارمندان پروژه‌هاي مربوطه را پرداخت نموده تا از اين حيث نيز جمع كثيري از شهروندان شاغل در اين پروژه بلاتكليف نباشند.

‌٦- شكات محترم جهت اعلام نظر، پيشنهاد يا كسب هر گونه خبر مي‌توانند بدون نياز به مراجعه‌ي حضوري از طريق سايت مذكور با درج مشخصات اقدام نمايند.

‌٧- به مردم شريف و شهروندان گرانقدر تذكر داده مي‌شود قبل از اقدام به خريد و عضويت در چنين پروژه‌هايي از مراتب اخذ مجوز فعاليت، پروانه ساختماني، تكافوي واحدهاي پيش‌فروش شده با اعضايي كه ثبت‌نام كرده‌اند و مجوز وزارت مسكن و شهرسازي در تاييد انبوه‌ساز و اختيار پيش‌فروش، اطلاع كامل حاصل نموده و مفاد قرارداد را نيز دقيقا مورد مطالعه قرار دهند تا در دام افراد كلاهبردار گرفتار نشوند.