خرید شال پایان قهر دولت پس از مذاكره لاریجانی-احمدی‏نژاد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از گفت و گوی تلفنی رییس مجلس و رییس جمهور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، “حمیدرضا حاجی بابایی” پس از جلسه علنی نوبت بعد از ظهر مجلس و در جمع خبرنگاران در خصوص حذف بند 31 الحاقی لایحه بودجه اظهار داشت: کمیسیون تلفیق امشب برای همین موضوع جلسه دارد تا سناریوهای مختلف در مورد رقم 8 هزار و 500 میلیارد تومان درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل های انرژی را نهایی کنند.

وی با بیان اینکه نظر نهایی این کمیسیون فردا در صحن مجلس مطرح خواهد شد افزود: مجلس آمادگی دارد به زودی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها را در صحن علنی مطرح و آن را تعیین تکلیف کند زیرا کار کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی دولت درباره این لایحه به اتمام رسیده است.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: احتمالا لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها فروردین ماه سال آینده در صحن علنی بررسی می‌شود.

وی گفت: در صورت تصویب لایحه پیش بینی لازم برای اصلاح بودجه سال آینده در نظر گرفته خواهد شد.

حاجی بابایی اظهار داشت: مجلس تلاش خواهد کرد تا بخش‌های هزینه‌ای لایحه بودجه را فردا به اتمام برساند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شورای نگبهان به طور همزمان بررسی مصوبات لایحه بودجه را آغاز کرده است، انتظار می‌رود که اگر فردا رسیدگی به لایحه بودجه در صحن علنی به اتمام برسد، دوشنبه هفته آینده لایحه بودجه نهایی و تقدیم دولت شود.

حاجی بابایی در پاسخ به این سوال که چرا نمایندگان دولت در جسه علنی مجلس حضور نمی‌یابند، تصریح کرد: در گذشته نیز از این موارد در مجلس بوده اما ما بحثی در خصوص علت عدم حضور آنان در صحن علنی از دولت نشنیده‌ایم.

وی گفت: رئیس مجلس و رئیس جمهور بصورت تلفنی با یکدیگر مذاکره کرده‌اند همچنین امروز نامه‌ای به وزرا ارسال شد و از آنان دعوت شد تا در جلسات حضور پیدا کنند تا لایحه بودجه با همراهی آنان رسیدگی شود.