خرید شال پيروزي بر عربستان و اهميت آن

اين روزها بحث غالب در تمام محافل ورزشي پيرامون بازي تيم ملي و جام باشگاه‌هاي آسياست.

به نوشته جام جم، اين كه باشگاه‌هاي ما چگونه مي‌خواهند در اين فشردگي بازي‌هاي خود را برگزار كرده، بازيكنانشان را در اختيار تيم ملي بگذارند و تا پس از بازي تيم ملي بدون در اختيار داشتن بازيكنان ملي‌پوش خود، تمرين كنند و بازي‌هاي ليگ را به سرانجام برسانند.

خبرهاي جسته و گريخته و البته تاييد نشده از باشگاه پرسپوليس، حكايت از اين دارد كه يكي از بازيكنان اسمي تيم ملي در فهرست اخراجي‌هاي وينگادا قرار دارد. اين دغدغه در روزهاي پرترافيك، قطعا به سود پرسپوليس و البته تيم ملي نخواهد بود، اين كه مديرعامل باشگاهي براي بيدار كردن بازيكنان تيمش الفاظ ناخوشايندي به كار مي‌برد، طبعا به زيان شرايط روحي بازيكنان ماست.

علي دايي كه پس از آشتي‌كنان لواسان، درصدد احياي روحيه تيم ملي برآمده اين حق را دارد كه نسبت به اين اعمال موضعگيري كند و با رايزني‌ امكان بهبود اوضاع را فراهم آورد.

وحيد هاشميان، علي‌رغم تمام انتقادهايي كه از بازي او مي‌شود، مي‌گويد: تيم ملي ايران، در گروه خود اول خواهد شد.

روحيه خوب و حرفه‌اي هاشميان قابل ستايش است و اين اميد وجود دارد كه ديگر بازيكنان ما نيز به تأسي از بازيكن پرسابقه و حرفه‌اي تيم ملي، پيروزي بر عربستان و مابقي حريفان را باور كنند. نياز ما براي پيروزي در تهران، پيش از آن كه به مسائل صددرصد فني ربط داشته باشد، به قضاياي روحي تيم ارتباط پيدا مي‌كندو نياز است مجموعه‌اي كه تيم ملي را تشكيل مي‌دهند و كادري كه اين تيم را رهبري مي‌كند، در اين شرايط استثنايي به فرياد بازيكنان ما برسند.

بردن عربستان، به مراتب از پيروزي برابر تيم شارجه اهميت بيشتري دارد. اميد ما اين است كه بتوانيم در اين چند روز باقيمانده از آسيب‌هاي روحي بازيكنان خود جلوگيري كنيم. بويژه آن كه بايد خوب متوجه اين نكته باشيم كه عربستان پس از تعويض مربي خود و استخدام يك مربي پرتغالي در شرايطي بس مرموز قرار گرفته است.

اين تصور وجود دارد كه دانسته‌هاي اين حريف توسط كساني به آنها برسد و صد البته اين احتمال وجود دارد كه تعمدي هم در پاره‌اي از رفتارها وجود داشته باشد.

قصد نداريم مساله را بيش از اين بشكافيم؛ زيرا بيشتر اين فرضيه‌ها به حدس و گمان و گاهي هم به بدبيني علاقه‌مندان تيم ملي برمي‌گردد كه نمي‌شود به آن استناد كرد اما سربسته بايد گفت، حق داريم از ريسمان سياه و سفيد بترسيم و زماني كه يك پرتغالي، مربي تيم ملي عربستان است بدانيم كه پاره‌اي از واكنش‌ها، ممكن است تعمدي باشد و در نهايت به زيان تيم ملي تمام شود.