خرید شال سقوط بهمن جان کوهنوردان را گرفت

بر اثر سقوط بهمن در ارتفاعات ميشو در شهرستان مرند از توابع تبريز، دو کوهنورد تبريزي جان خود را از دست داده و تلاش براي کشف جسد احتمالي يک نفر ديگر همچنان ادامه دارد.

حميد حسين پور مسئول عمليات امداد و نجات جمعيت هلال احمر آذربايجان شرقي، در گفت وگو با ايسنا، افزود: گروه‌هاي امداد اين جمعيت از ساعت 15 روز جمعه که خبر اين حادثه اعلام شد به منطقه اعزام شدند که در ساعات اوليه از گروه 9 نفره مزبور، تعداد 6 نفر نجات يافته و از ارتفاعات پايين آورده شدند.

وي اضافه کرد: اما تعداد سه نفر از گروه ياد شده به دليل شرايط خاص منطقه نا پديد مانده و تلاش‌هاي نيروهاي امداد تا صبح امروز بي نتيجه بود که در نهايت راس ساعت 9 صبح روز يكشنبه جسد يکي از کوهنوردان به نام اروجعلي ابراهيمي و سپس راس ساعت 11 جسد علي حيدري پس از ساعت ها جستجو پيدا شد.

وي ادامه داد: تنها عضو مفقود شده اين گروه کوهنوردي حبيب سهندي نام دارد که کوله پشتي وي پيدا شده اما تلاش براي پيدا کردن وي نيز همچنان ادامه دارد که اميدواريم تا عصر امروز اين مهم نيز به انجام برسد.

حسين پور با بيان اينکه تعداد 190 نفر از امدادگران و خبرگان حوادث برفي در کوهستان ها از ساعات اوليه اعلام اين حادثه در منطقه به سر مي برند، اظهارداشت: با کاهش حجم عمليات اين تعداد کاهش يافته و در حال حاضر تنها 22 نفر در منطقه براي جستجوي جسد احتمالي کوهنورد ياد شده حاضر هستند.